Körfez’de gençlere atık eğitimi verildi

Körfez Belediyesi, çevre bilincini aşılamak adına okullarda gençlere yönelik başlattığı eğitimleri aralıksız devam ettiriyor. Ekipler, son olarak Oruç Reis Anadolu Lisesi’ne konuk oldu. Atık yönetimi konusunda bilgilerin aktarıldığı eğitimde, özellikle elektronik atıkların tekrar geri dönüşümünün önemine değinildi.

Özellikle elektronik atıkların geri dönüşümü ile birlikte ekonomiye katkı sağlandığını belirten yetkililer, “Ülkemizin hızlı ve emin adımlarla ilerlemesinde herkesin çok önemli görevleri var. Geri dönüşümü olan atıklar paradır. Kimse parasını çöpe atmak istemez. Ülkemizin kalkınmasına yardımcı olmak için geri dönüşümü destekleyelim dedi.

İlçe genelinde başlatılan çalışmalarla ilgili bilgiler veren yetkililer, İlçedeki okullar arasında başlattığımız elektronik atık toplama yarışması’ devam ediyor. Evlerde ömrünü tamamlamış, bozulmuş, deforme olmuş elektronik eşyalarınızı okullara getirerek teslim edebilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Motosikletle otomobil çarpıştı: 2 yaralı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir