Kağıtsporlu Murat İtalya’da üçüncü oldu

Eleme atışlarında iyi bir performans sergileyen Kağıtsporlu Murat İlbilgi, 125 atışın 113 ünü isabet ettirince finale kalmayı başardı. Final atışlarına yükselen altı sporcu arasında sırt numarasına göre altıncı sırada olan Murat İlbilgi İspanyol ve İtalyan rakipleriyle yarıştı. Final serisinde 40 atışın 36 sında isabetli atış yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübünün genç atıcısı Murat İlbilgi üçüncülük kürsüsüne çıkmaya hak kazandı. İlbilgi sırt numarası dezavantajından dolayı şampiyonluğu kaçırdı. Murat ile beraber finalde 36 isabetli atış yapan sporcular ilk iki dereceyi paylaştı.

Atıcılık hayatına Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü’nde başlayan İlbilgi 2015 yılında da Avrupa Gençler Takım Şampiyonluğu sevincini hem kendine hem de bizlere yaşatmıştı. Bununla beraber Kocaeli’nin yetiştirdiği bir değer olan Murat İlbilgi, 13 yaşında hocası Ali Emre Güray ile birlikte başladığı atıcılık sporunda daha çok önemli başarılara imza atacak gibi duruyor.

Bir önceki yazımız olan Büyükşehirin mezbahaları kesime hazır başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir