İzmit’in ilk toplu iftarı Kuruçeşme’de yapıldı

İzmit Belediyesi ilk toplu iftarı Kuruçeşme’de yaptı. Kuruçeşme Atatürk Caddesinde gerçekleştirilen programa yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, komşularıyla birlikte oruç açtılar. İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen ve 2 binden fazla kişinin katıldığı iftar programına AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş, belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları, mahalle muhtarları da katıldı. Başkan Doğan, iftar öncesi masaları dolaşarak sohbet edip, hayırlı Ramazanlar dileğinde bulundu.

Toplu iftarlar sayesinde vatandaşların aynı duyguda buluştuğunu belirten Başkan Doğan iftar sonrası yaptığı konuşmasında, “Burada sizlerle aynı sofrayı paylaştık, birlikte iftar yaptık. Böyle bir güzelliği, bize nasip ettiği için Allah’a hamdolsun, Her yıl olduğu gibi bu yılda Kuruçeşme’mizde sizlerle birlikte oruç açıp, Ramazan ayının, paylaşmanın, birlik ve beraberliğin güzelliğini yaşıyoruz. İftarımıza katılıp, soframızı bereketlendirdiğiniz için teşekkür ederiz” dedi.

Hizmette ayrım yapmadıklarını belirten Başkan Doğan, “Bizler gece gündüz sizler için çalışıyoruz. Kuruşunuzu ziyan etmeden, hizmetlerimizde ayrım yapmadan, herkesin belediyesi ve belediye başkanı olarak çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bizim hizmet anlayışımız, çizgimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın hizmet etme çizgisidir. O doğrultuda Kuruçeşme’mize, İzmitimize, Kocaelimize güzel işler yapmaya çalışıyoruz. Kuruçeşmemizi parklarıyla, okullarıyla, camisiyle, ışıklandırmalarıyla, sokaklarıyla, pazarıyla, spor alanıyla daha güzel yapmaya çalışıyoruz. Daha yapacak işlerimiz var” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin gelişmesi için hizmet üretmeye devam edeceklerini söyleyen Doğan, “Sizler ailenizle evinizde mutluysanız, bizler de mutluyuz. Bizler her zaman, birlik ve beraberlik içerisine olmalı, daha çok birbirimize sarılmalıyız. Daha çok çalışacağız, daha çok üreteceğiz, şehrimizi mahallemizi daha güzel yapacağız. Bin yıldır bu vatanda ezanlar nasıl okunduysa, bayrağımız nasıl dalgalandıysa yarınlarda da aynı şekilde devam edecek. Türkiye düşmanlarını sevindirmeyeceğiz, birliğimizden ve beraberliğimizden ödün vermeyeceğiz. Oturmayacağız, çok çalışacağız. Ülkemizin gücünü, başta düşmanlarımız olmak üzere tüm dünyaya göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında Kuruçeşme için planlanan üst geçit projesiyle ilgili de bilgi veren Başkan Doğan, “Kuruçeşmemiz önceleri unutulmuş, kaderine terk edilmiş bir mahallemizdi. Göreve geldiğimiz günden itibaren yaptığımız çalışmalarımızla mahallemizin, şehir merkezimizdeki mahallerimizden aşağı kalır yanı yok. Üst geçit projemiz de, mahallemize yeni bir değer daha katacak. Projemiz sayesinde vatandaşlarımız hem araçlarıyla, hem de yaya olarak sahile geçiş sağlayabilecek. Kuruçeşmemiz bizim gözbebeğimiz” açıklamasını yaptı.

Bir önceki yazımız olan İzmit Belediyesinin okullara desteği sürüyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir