Game Of Thronesta korsan tehdidi! 1 milyarın üzerine ulaştı

Game Of Thrones dizisi her zaman olduğu gibi korsan tehdidine maruz kalmaya devam ediyor. Game of Thrones’un izlenme rekorları kıran 7.sezonu, korsan platformlarda da en çok izlenen dizi oldu. Korsan karşıtı bir şirket olan MUSO tarafından yayınlanan en son verilere göre Game Of Thrones dizisinin 7.sezon bölümleri, toplamda 1 milyarın üzerinde korsan olarak izlendi veya indirildi.

Torrent Freak’e konuşan MUSO CEO’su Andy Chatterly, içerik üreticileri için korsan dizi yayınlarının torrentten çok daha ciddi bir problem haline geldiği sözlerine yer verdi.

Korsan içerik takibi yapan ve bunları raporlayan Muso firmasının verilerine göre, Game of Thrones’un her bir bölümü 140 milyon kez korsan olarak elde edildi.

Korsan kullanımların başında %84,7 oranıyla streaming yani herhangi bir web sitesi üzerinden izleme ilk sırada gelirken, %9.1 ile torrent ikinci ve normal şekilde indirme ise %5,6 olarak dikkat çekiyor.

Aslında bu veriler özellikle dizi ve film korsancılığının artık torrenttan stream’e kaydığını gösteriyor. Bugüne kadar genellikle torrent siteleri suçlanırken, artık insanlar korsan içerikleri indirmek yerine web siteleri üzerinden izlemeyi tercih ediyor.

Bir önceki yazımız olan Sözcü'den Peygamberimize büyük nezaketsizlik başlıklı makalemizde Gazeteler Haberleri, hazreti muhammed ve İslam Peygamberi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir