Evlilik okulu çiftleri hayata hazırlıyor

Yetkililer, Kocaeli’de sadece İzmit’te bulunan evlilik okulunda Aile Rehberlik Merkezinde görev alan Uzman Psikolog Betül Kına tarafından evlilik arifesindeki çiftlere iletişim, hukuk ve sağlık alanında eğitim verildiğini belirterek, “Ailenin milli, manevi ve toplumsal önemini yeni evlenecek çiftlere anlatıp gelecekte doğabilecek sorunlara engel olma, evlilikte iletişim konusunda bilinci artırma, aile yönetimi ve eş uyumu konusunda bilgilendirmeler yapılarak, mutlu, huzurlu ve sağlıklı evliliğin temellerini atmaya çalışıyoruz. Türk milleti gücünü aile bağlarından alan bir millettir. Ne yazık ki, boşanma oranları her geçen gün artıyor. Faaliyete geçirdiğimiz okul sayesinde çiftlerin gelecekte mutlu olmalarını sağlamayı amaçlıyoruz. Evliliklerde karı koca ilişkisinin sağlıklı zeminlerde olması lazım. Okulumuzda, aile içi iletişim, kriz yönetimi, empati, aile içinde sağlık, anne baba olma konusunda bilgilendirme yapılıyor, mutlu olmanın yolları öğretiliyor. Evlenecek tüm çiftlerimizi huzurlu ve mutlu evlilikler ve yeni nesiller için okulumuza davet ediyoruz” dediler.

Şimdiye kadar 700’de fazla çiftin yararlandığı Evlilik Okulunda eğitimlerin Yunus Emre Kültür Merkezi’nde Perşembe günleri gerçekleştirildiği kaydedildi. Okuldan yararlanmak isteyenlerin Evlilik Birimine başvurmalarının yeterli olduğu bildirildi.

Bir önceki yazımız olan Mehmet Akif Ersoy Lisesi’ne konferans ve spor salonu müjdesi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir