Esra Erol evlilik programı saati değişecek mi? RTÜK açıkladı

Olağanüstü hal kapsamında çıkarılan 690 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’de (KHK), aile dostu dizilere teşvik verilmesinden, yurt dışından Türkiye’ye yönelik yayın yapan televizyon kanallarına ve arkadaş bulma programlarına kadar birçok alanda yapılan düzenlemelerle yeni bir dönem başladı.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), KHK kapsamında medya hizmet sağlayıcılarına yönelik düzenlemelerin 29 Nisan Cumartesi günü Resmi Gazete’de yayınlanmasının ardından yapılan yayınları yeni düzenlemeleri dikkate alarak mercek altına almaya başladı. Söz konusu düzenlemeler, yayım tarihi itibarıyla geçerli olacak.

STLERİ DEĞİŞECEK

Daha önce koruyucu sembol kullanılarak, çocukların da TV izlediği saatlerde yapılan bu tip yayınlar, şimdi koruyucu sembol olsa bile söz konusu zaman dilimlerinde yapılamayacak.

CEZALAR ARTACAK

Ayrıca evlilik programlarında da dönem dönem tespit edilen toplumun milli ve manevi değerlerine ve ailenin korunması ilkesine aykırı yayınlar ile ürün satma, pazarlama, Ara kazan, Bul kazan isimleriyle vatandaşı dolandırıcı nitelikte yayın yapan programlar ile arkadaş bulma programlarına verilecek cezalar yüzde 1-3 aralığından yüzde 2-5 aralığına çıkarıldı. Ayrıca bu programlar için program durdurma ve belgesel yayın zorunluluğu getirildi.

ESRA EROL EVLİLİK PROGRAMI STİ DEĞİŞECEK Mİ?

Son günlerde özellikle ATV ekranlarında yayınlanan ve en çok izlenen evlililk programının ise akıbeti büyük merak konusu oldu. Esra Erol’un sunduğu evlilik programının saat değişikliği ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Yayın hayatına devam edecek olan evlilik programı ile ilgili gelen son dakika gelişmeler haberimizde…

Bir önceki yazımız olan Zor Sevda 1.bölümü izle! Zoya bundan sonra... başlıklı makalemizde hint dizileri, kanal 7 ve Televizyon Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir