Bilgi evi öğrencileri atık kâğıttan ambalaj yapımını öğrendiler

Eğitmen Sema Kılıç Koç eşliğinde sınıfları gezen Bilgi Evi öğrencileri, atık kağıt ve muhtelif ambalajlardan aksesuar yapımı kurslarını inceledi. Kursiyerler ile birlikte atık kağıtlardan aksesuar ambalajları yapan minik öğrenciler geri dönüşüm hakkında bilgi aldı.

Eğitmenleri eşliğinde gün boyunca doyasıya vakit geçiren öğrenciler KO-MEK hakkında bilgi alarak öğrendiklerini not aldı. KO-MEK’te açılan Atık Kağıt ve Muhtelif Ambalajlardan Aksesuar Yapımı Kursları’nda, geri dönüşebilen materyalleri değerlendirerek atıkların toplanması ve fazla birikmesini önlemek, atık taşınması, sınıflandırma ve değerlendirme gibi işlemler uygulamalı olarak yapılıyor. Kağıt, karton ve giyim eşyalarının yanı sıra, atık yağlar, pil akümülatör, beton, elektronik atıklar gibi ürünler kullanılarak hem yeni aksesuarlar üretiliyor hem de ülke ekonomisine katkıda bulunuluyor.

Bir önceki yazımız olan Türkiye’nin 3. Sanal gerçeklik küresi İzmit’te inşa ediliyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir