Başkan Karaosmanoğlu, öğrencileri makamında ağırladı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Derince Sabancı Ortakları ve Çalışanları Ortaokulu Müdürü Selila Çelik, İzmit Saraybahçe İlkokulu Müdürü Yusuf Kılıç ve idarecilerinin yanı sıra öğrencileri makamında konuk etti. Görüşmelerde Büyük Türkiye çocuklar ve gençlerin elleriyle gönülleriyle şekillenecek diyen Karaosmanoğlu, “Bu yüzden çocuklarımızın alacağı eğitim, çizecekleri yol bizler için çok kıymetlidir. Gayretimiz hayatta her daim öğrencilerimizin toplumsal ve ahlakî değerleri de özümsemiş bireyler olmasıdır” dedi.

Çocukların önüne yeni ufuklar açmaya gayret ettik, ediyoruz vurgusu da yapan Karaosmanoğlu, “Bir yerel yönetim düşünün ki, çocuklarımızın ve gençlerimizin akademik olarak yükselmesi için tüm kaynaklarımızı seferber ettik. Her öğrencimizin ailesine, topluma ve ülkemize faydalı bireyler olmasını istiyoruz. Aynı zamanda iyi yetişmiş, çağdaş, bilgiyle donanmış, teknolojiye hâkim, tarih bilincine sahip, geleceğe olan inancı sağlam bir nesil, o ülkenin en büyük hazinesidir. Ve biz bu hazinenin en büyüğüne ve en kıymetlisine sahibiz” şeklinde konuştu.

Daha çok okuyan, daha çok düşünen, daha çok üreten bir toplum hepimizin ortak arzusudur diyen Başkan Karaosmanoğlu, “Kocaeli Büyükşehir Belediye’mizin ödüllü projesi olan Kılavuz Gençlik ile birlikte, bugüne kadar geldiğimiz noktadan çok daha hızlı adımlarla bu hedefe doğru ilerliyoruz. Bilgi Evlerimiz, Kocaeli Bilim Merkezimiz, Akademi Lise ve Akademi Üniversite programımızla; Gençlerimizin eğitimin yanında kültürel, sanatsal ve sosyal gelişimleri adına ne gerekiyorsa, neye ihtiyaçları varsa onu projelendirip, uygulamaya gayret ediyoruz. Faydalı gençlik aktiviteleri düzenliyoruz. Gençliğin ilim, irfan, hikmet, ahlak, erdem ve adalet gibi büyük kıymetlerle yoğrulması en büyük temennimizdir. Bütün bu halis duygularla gençlerimizi ilkokuldan üniversite çağına, hatta doktora dönemine kadar destekleyici program ve projeler üretmeye gayret ettik, ediyoruz. İnsanı, zamanı ve mekanı yakalayan, geleceğin sahibi, çağını kuran bir gençlik hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Başiskele’ye 3 bin 500 adet asfalt serildi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir