Başkan Doğan: “İzmit’e sanat çok yakışıyor”

Nevzat Doğan, Cumhuriyet Parkı yanında bulunan Nill Sanat Merkezini ziyaret etti.

Nill Sanat Merkezi Kurucusu Pınar Kural Çelebioğlu ve kurum müdürü Pelin Yaveler tarafından karşılanan Başkan Doğan, merkezdeki çalışmalar hakkında bilgi aldı. Sanatın ve sanatçının her zaman yanında olduklarını ve İzmit’i bir sanat şehri haline getirmek için ellerinden geleni yaptıklarını belirten Başkan Doğan, “Sanatın insan yaşamındaki rolü büyük. Ülkelerin ve şehirlerin kalkınmasında, daha mutlu, daha umutlu bireylerin var olmasında ve yetişmesinde sanatın varlığı çok önemli. Bizde İzmit’imizin sanat şehri olması ve vatandaşlarımızın sanatla yaşaması için elimizden geleni yapıyoruz. Çünkü İzmit’e sanat çok yakışıyor. İzmit’te daha dolu dolu sanat olmalı. Bu anlamda yapılan çalışmalar çok önemli. Sanatın şehrimizde daha hissedilebilir hale gelmesi için sanatsal faaliyetler yürüten kurumlarımızın sayısının da artması gerekmektir. Sizler de bunu yapıyorsunuz sizleri kutluyoruz. Sanata yönelik çalışmalarınız da her zaman yanınızdayız. Sanatın her dalına eğilmeye çalışıyoruz. Sanatın ve sanatçının dostuyuz” dedi.

Nill Sanat Merkezi Kurucusu Pınar Kural Çelebioğlu da merkezlerine yapılan ziyaretten, sanata ve sanatçılara verdiği önem ve desteklerden dolayı Başkan Doğan’a teşekkür etti.

Bir önceki yazımız olan Körfezli çocuklar Ramazan’da şanslı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir